איך לשכפל קנאביס: המדריך ללקיחת ייחורים

הוצאת ולקיחת ייחורים הינה פעולה פשוטה שכאשר היא מבוצעת כמו שצריך היא בעלת אחוזיי הצלחה של 100% ומבטיחה לנו צמחיי מריחואנה זמינים בעליי גנטיקה מוכחת וללא צורך להתעסק בהזמנת זרעים.

ייחור הוא למעשה שיבוט גנטי מושלם של הצמח ממנו הוא נלקח. כלומר במידה ויש לנו זן מריחואנה שאנחנו רוצים לגדל אותו שוב, ואנחנו יודעים בוודאות שהצמח ממנו אנחנו רוצים להוציא את הייחור היא נקבה נקבל ייחור ממנו יצמח צמח מריחואנה זהה בתכונותיו ומינו לצמח המקורי.

לקיחת הייחורים היא פעולה פשוטה שכאשר היא נעשית לפי הכללים ובמהירות!!! מבטיחה אחוזיי הצלחה גבוהים ביותר.

מכיוון שהייחור מהווה קיטום של ענף מהצמח המקורי והשרשתו אנחנו צריכים לעשות את התהליך במהירות!! מכיוון שזה השלב בו הצמח רגיש ביותר ומכיוון שהוא ללא מערכת שורשים הוא פגיע ביותר להתייבשות. לכן הדבר הכי מומלץ בלקיחת ייחורים הוא לדאוג לזמינות של כל הציוד הנדרש לביצוע פעולת הייחור על מנת שנוכל לבצע את התהליך ישר לאחר הקיטום של הצמח המקורי.

רשימת ציוד נדרשת:

פרופגטור- הפרופגטור הוא קופסת פלסטיק המשמשת כמעין חממה קטנה לייחורים ומאפשרת שמירה של סביבה בעלת 100% לחות(הסבר על הצורך בלחות קבועה בהמשך).

 

 

צמח קנאביס בתקופת הצמיחה!! אנחנו לא לוקחים ייחורים בשלב הפריחה. (ניתן לקחת ייחורים בשלב הפריחה אבל לא נעשה זאת מכיוון שאחוזיי ההצלחה של ייחורים אלו נמוך בהרבה ובנוסף התהליך לוקח יותר זמן כי הצמח צריך להחזיר את עצמו משלב הפריחה לשלב הצמיחה). ניתן להשתמש בצמח אם או בכול צמח אשר עוד לא העברנו אותו למשטר של12/12.

 פרלייט- סוג של משקע וולקני שנראה כמו חצץ גרוס- הפרלייט הוא חומר שסופג מים ויאפשר לנו לשמור על רמת לחות גבוהה בתוך הפרופגטור.

 

 

⦁ מספריים.

⦁ סכין חדה- הכי נוח לעבוד עם סכיני מנתחים.

 צלוחיות Jiffy או קוביות צמר סלעים. בתוך הצלוחיות או הקוביות נשתול את הייחור שחתכנו מצמח האם.

 

⦁ מרסס מלא במים מאוזנים.

⦁ קערה מלאה ב2/5 סנטימטר מים מאוזנים.

⦁ קרש חיתוך.

⦁ כוס מלאה במים מאוזנים.

⦁ ג'ל השרשה או הורמון השרשה.

 

⦁ נורת CFL אור קר 4200K או אור יום 6500K.

 

טיימר (שעון שבת)- משמש לקביעת האור למחזור של 18/6.

 

אופציונאלי

⦁ שטיח חימום.

 

דישון לייחורים- לרוב יגיע כדישון עלוותי.

 

תוויות סימון- במידה ויש יותר מזן אחד של ייחורים שנכנס לפרופגטור.

 

הכנות

תהליך לקיחת הייחורים כאמור הוא תהליך שנדרש לעשות אותו בצורה רציפה ומהירה ולכן חשוב להכין את כל הציוד ואת שטח העבודה מראש. לא מומלץ לגרור את התהליך ולמתוח אותו על מספר שעות כי ככול שעובר יותר זמן הייחור הופך להיות יותר פגיע וסיכויי ההצלחה יורדים.

⦁ להשרות את צלוחיות הJiffy או את קוביות הצמר סלעים בקערה עם מים מאוזנים. הjiffy או קוביות הצמר סלעים ייספגו מים ויתנפחו. דבר הלוקח כ10-20 דקות בממוצע. במידה וכל המים בקערה נספגו ע"י הJiffy או הצמר סלעים נוסיף קצת מים עד שנראה שהם ממצים את יכולת הספיגה שלהם ואינם סופגים יותר. לאחר שספגו הכול נוציא אותם מהקערה ונניח אותם על סמרטוט או מגבת כדיי שעודפי מים יתנקזו.

⦁ למלא את התחתית של הפרופגטור בשכבה של פרלייט בגובה של חצי סנטימטר עד סנטימטר.

⦁ להרטיב את הפרלייט במים מאוזנים. הפרלייט צריך להיות רטוב אבל לא מוצף אסור להגיע למצב שבו יש שלוליות של מים.

 

 

תהליך לקיחת הייחור

⦁ מארגנים היטב את כול הציוד כך שיהיה זמין וקרוב. דואגים לבחור מקום נוח לעבודה שיש בו תאורה טובה אבל לא אור שמש ישיר או אור ישיר ממנורות נל"ג. דואגים שמשטח העבודה יהיה נקי ומחטאים את המספריים וסכין המנתחים.

⦁ לוקחים צמח אם או כל צמח שנמצא בתקופת הצמיחה. חשוב להקפיד שהצמח לא קטן מידי אחרת תהליך לקיחת הייחור עלול לגרום לו לסטרס. לרוב צמחיי הקנאביס בשלים ללקיחת ייחורים כשהם בניי 4-6 שבועות או למעלה מזה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

⦁ בוחרים את הענפים מהם רוצים לקחת ייחורים. בניגוד לתחושה האינסטינקטיבית את הייחורים עדיף לקחת מענפים תחתונים של הצמח ולא מהענפים העליונים שקרובים לתאורה. קצב התפתחות השורשים בקרב ענפים נמוכים גבוה ב50% מאשר בענפים עליונים.

⦁ את הייחור יש לקחת מענף שלו שני צמתים לפחות!. צומת היא הנקודה שממנה יוצאים שני עליי מניפה. אורך הענף צריך להיות 5-10 סנטימטר אבל לא פחות!.

⦁ ניתן לקחת את הייחור מעל הצומת השנייה  או מתחתיה (סופרים מלמעלה כלפיי מטה). במידה ואנחנו רוצים לעודד צמיחת צד בצמח ממנו לקחנו ייחורים ניקח את הייחור מעל הצומת השנייה (זה למעשה ליצור קיטום בצמח ממנו אנחנו לוקחים את הייחור ומתחת לנקודת הקיטום יצמחו שניי ענפים חדשים. במידה ואנחנו לא לחוצים על התפתחות ענפיי הצד עדיף!!! לקחת את הייחור מתחת לצומת השנייה. הסיבה היא שנקודת ההתפצלות היא נקודה מצוינת להוצאת שורשים והדבר מאיץ את תהליך ההשרשה ומעלה את סיכוייה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

⦁ את הענף שחתכנו מכניסים מיד לתוך הכוס עם המים המאוזנים. הסיבה לכך היא שיכולה להיכנס בועת אוויר לתוך הגבעול ולהרוג את הצמח והשריית הענף במים מונעת את זה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

⦁ במידה ואנחנו רוצים יותר מייחור אחד חוזרים על התהליך.

חשוב!! עדיף לקחת תמיד יותר ייחורים ממה שאנחנו צריכים. מכיוון שבמידה וחלק לא ישרדו תמיד יהיו לנו ספייר וגם אם כולם ישרדו נוכל לבחור להמשיך עם אלו שנראים חזקים ושהוציאו מערכת שורשים יותר גדולה ובריאה.

⦁ מוציאים את הענף שהשרנו בכוס עם המים המאוזנים ושמים אותו על משטח החיתוך. במידה ויש לנו יותר מסט אחד של עלים אנחנו מורידים בעזרת סכין המנתחים את ההתפצלויות התחתונות צמוד לגבעול. משאירים את סט העלים העליון.

 

 

 

 

⦁ משתמשים בסכין המנתחים המחוטאת ויוצרים חתך אלכסוני בזווית של 45% בקצה התחתון של הענף. הדבר נעשה על מנת ליצור שטח פנים יותר גדול לחתך ובכך להגדיל את השטח ממנו יוצאים השורשים.

 

 

 

 

⦁ מגלפים בעדינות את השכבה העליונה של הגבעול בסנטימטר או שני הסנטימטר התחתונים שצמודים לחתך. הורדת המעטפת החיצונית תחשוף שטח נוסף ממנו יצמחו שורשים. זאת הפעולה העדינה ביותר במהלך לקיחת הייחור ולכן עשו אותה בעדינות כדיי לא לחתוך את הענף. (במידה והענף נחתך אבל עדיין נשאר לכם ענף מספיק ארוך חיזרו על הפעולות עד לשלב זה).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

⦁ ניתן לחצות לאורך את הגבעול בנקודת החתך לעומק של סנטימטר שניים. הדבר מגדיל שוב את השטח ממנו יוכלו השורשים להתפתח.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

⦁ טבלו את תחתית הייחור בתוך ג'ל ההשרשה או אבקת ההשרשה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

⦁ דיחפו את הייחור בעדינות לתוך צלוחית Jiffy או קוביית צמר סלעים. הגבעול צריך להגיע כמה שיותר עמוק פנימה! לא לדחוף רק את הקצה!, ושוב בעדינות שהגבעול לא יישבר.

 

 

 

 

 

 

 

⦁ לחצו בעדינות את צלוחית הJiffy או קוביית הצמר סלעים סביב הגבעול. שימו לב שבפעולה זאת אתם לא סוחטים מהם את כל המים בהם הם ספוגים אלא רק כדיי ליצור יותר מגע עם הגבעול.

⦁ מקמו את צלוחית הJIffy או קוביית הצמר סלעים בתוך הפרופגטור על הפרלייט.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

⦁ חזרו על השלבים הקודמים עד שסיימתם לקחת את כל הייחורים אותם רציתם לקחת (לא לשכוח ספיריים).

⦁ אחריי שהפרופגטור מלא רססו מים בנדיבות על המכסה של הפרופגטור בעזרת השפריצר עם המים שהכנתם מראש.

⦁ סגרו את הפרופגטור ומקמו אותו במקום המיועד לו תחת נורת cfl אור קר או אור יום. שימו לב שאתם לא משתמשים במנורה חזקה מידי שתיצור חום גבוה ותגרום להתייבשות הייחורים.

⦁ ניתן בשלב זה לשים מתחת לפרופגטור את שטיח החימום במידה והסביבה קרה מידי.

 מנסיוני בארץ זה לא ממש קורה והחום שהמנורה מייצרת מספיק בהחלט.

⦁ במידה ויש לכם דשנים שמעודדים צמיחה של ייחורים זה הזמן לרסס אותם על העלים של הייחורים לפניי סגירת המכסה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דגשים וטיפים

⦁ כמו שכבר נכתב הייחור הוא המצב הכי פגיע של הצמח ולכן חשוב לבצע את התהליך במהירות ולא להתמהמה. בנוסף לשים לב שהציוד מחוטא ואין תנאים קשים של חום או תאורה גבוהה מידי.

⦁ הכישלון העיקרי של השרשת הייחורים נגרם מכך שמגדלים מתעסקים איתם יותר מידי!!! במידה ולאחר ביצוע התהליך הייחור יושב בפרופגטור ואנחנו רואים שיש התעבות מבפנים על הדפנות של המכסה אז אין!!!! שום סיבה לפתוח את הפרופגטור!!!. אל תבדקו כל שעתיים מה מצב הייחורים. תהליך הוצאת השורשים לוקח בין ארבעה ימים לשבועיים ככה שבארבעה ימים הראשונים אין שום סיבה שהיא לגעת בפרופגטור. ההשרשה הכי טובה שהייתה לי התרחשה במקרים שהייתי צריך לקחת ייחורים לפניי שנסעתי לשבוע וככה הם ישבו שבוע בפרופגטור בלי שייגעו בהם והטבע עשה את שלו!. שחזרתי הם כבר היו מוכנים לשתילה.

⦁ במידה ואתם רואים שאין התעבות של מים על המכסה של הפרופגטור (שוב סבלנות זה לוקח עד 12 שעות עד שזה קורה), אז תפתחו פעם ביום את המכסה ותרססו עליו מבפנים שוב מים מאוזנים. אל תרססו על העלים!!! ולא על צלוחיות הJiffy או קוביות צמר הסלעים. ייחורים רגישים מאוד לעודף מים אז אל תטביעו אותם. זיכרו אחוזיי הלחות בתוך הפרופגטור אמורים להיות מעל 90% ורצוי מאוד להגיע ל100% לחות. במצב כזה תמיד רואים התעבות על הדפנות.

⦁ במידה והתופעה של היעדר התעבות חוזרת על עצמה, זה נגרם לרוב מכך שהפרלייט לא ספוג במספיק מים, ו/או שהמנורה חזקה מידי וגורמת להתאדות מהירה מידי של המים ולא רק להתעבותם.

⦁ ניתן ומומלץ להשתמש בדישון עלוותי לפי הוראות היצרנים.

⦁ ישנם מגדלים שבוחרים לגזור את קצוות העלים של הייחור לפניי שהם ממקמים אותו בפרופגטור. ישנם טענות שונות שהדבר מאיץ את תהליך ההשרשה ומקל על הצמח. ישנם גם רבים שאינם עושים זאת. אני ממליץ להתנסות בעצמכם ולבחור איזה מהשיטות עובדת יותר טוב עבורכם כי שתיהן עובדות.

לאחר ההשרשה

במידה ומילאתם את כל השלבים עד עכשיו ועברה כתקופה של שבוע אתם צריכים לראות שורשים מתחילים לצאת מהJiffy או מצמר הסלעים. במצב זה מחכים עוד יומיים שלושה שהשורשים יגדלו וייצאו ורק אז שותלים את הייחור. חשוב!!! לא לשתול את הייחור מהר מידי אלא לחכות עד שרואים התפרצות רצינית של השורשים.

אין השרשה מספקת

 

 

 

 

 

 

 

 

השרשה מספקת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במידה ואתם מגדלים בכול טכניקה מלבד SOG (sea of green) אז יש לשתול את הייחור בעציץ של ליטר. במידה ואתם מגדלים בSOG יש לשתול את הייחור בעציץ הסופי.

 

בהצלחה.