מבוא לגידול קנאביס: חלק א'

היי חברים!

כולנו במרוץ החיים האמתיים, כולנו בשגרה, לכולנו נמאס מיוקר המחייה, מהמסיים החונקים ומהגזרות הממשלתיות השונות והמשונות.. וכאילו שכל זה לא מספיק, אז גם לא נולדנו באמסטרדם!!! וכשמגיע סוף היום הארוך שעברנו ובא לנו לעשות קטנה ולהרגע גם אז קורעים לנו את הכיס והבריאות עם החרא שמוכרים לנו בחוץ..

 

אם הגעתם לפה כנראה שהחלטתם לקחת את העניינים לידיים ולחפש מידע. למזלכם, מידע יש לי.. והמון! אז מתחילים – תהנו!

 

בראש ובראשונה, בואו נבין מהו צמח הקנאביס.

 

הקנאביס הוא עשב, פשוטו כמשמעו, מכאן שאין צורך להילחץ מתהליך הגידול שלו, הוא נועד לשרוד תנאים קשים.. צמח הקנאביס מתחלק לשתי משפחות (בעצם לשלוש אבל המשפחה השלישית היא לא הכיוון שלנו). שתי המשפחות הרלוונטיות הן סאטיבה ואינדיקה, ההבדל הבולט והפשוט ביותר בין שני הזנים הוא שסאטיבה הוא הזן שמרגיע ומאפס לנו את הראש והנפש ואינדיקה הוא הזן שמשפיע לנו על הגוף והפיזיות, רוב הצמחים שנמכרים היום בשוק החופשי הם מסוג הייבריד שזה בעצם שילוב של השניים.

 

אחרי היכרות קצרה עם הזנים צריך לחשוב על מה בעצם הגידול דורש מאיתנו: שזה אומר מספר דברים אותם יש לקחת בחשבון.

 

קודם כל בטיחות לפניי הכול.

מה שאנחנו עושים אנחנו עושים לעצמנו ואף אחד חוץ מאיתנו לא יודע על זה. דיסקרטיות מעל לכול. אם אתם לא יכולים לשמור על הכלל הזה אז כל ההמשך לא רלוונטי עבורכם.

תקציב: אפשר לגדל צמח מהתחלה עד הסוף בגידול פנים בהשקעה של כמה מאות שקלים והשמיים הם הגבול. התקציב שיש לנו ישפיע רבות על ההחלטה שלנו מה ואיך לגדל.

מה חלל הגידול: הרבה החלטות שניקח מושפעות מגודל וצורת חלל הגידול. יש מנורות שיתאימו לחלל מסוים אבל לא לאחר.

זמן והשקעה: בגדול צמח הקנאביס לא צריך הרבה השקעה אבל הוא בהחלט דורש רמה מסוימת של פיקוח והתעסקות. תתעלמו מהצמח תקבלו תוצאות גרועות, תפנקו והצמח יחזיר פינוקים חזרה.

ידע וניסיון: בלי ידע וניסיון תצליחו לגדל אין בכך ספק!!! אבל אנשים לא סתם לומדים חקלאות ולומדים לגנן. ככול שתדעו יותר ותתנסו יותר ככה תגיעו לתוצר איכותי ויבולים מכובדים.

המשך לחלק ב'