מבוא לגידול קנאביס: חלק ב'

זרעים

 

זרע איכותי הוא אחד הדברים החשובים ביותר אם רוצים לקבל ייבול איכותי! אל תזלזלו בשלב זה והקדישו תשומת לב רבה לבחירת הזרע. לעולם אל תשתמשו בזרע שנשאר לכם מקססה, לא משנה כמה הצמח ממנו הוא בא היה איכותי, זה לא אומר שהזרע נושא עימו את המשקל הגנטי של הצמח ומכאן שלא בהכרח ייתן ייבול טוב ואנחנו לא כאן כדי לבזבז על זה אנרגיה ולקחת סיכון כזה. כמובן כשזרעים מקססה זה כל מה שיש נלך על זה אבל מבחינת השקעה להשקיע בזרע איכותי זאת תהיה ההשקעה הכי חשובה שלכם.

 

ישנם שלושה סוגי זרעים:

 

זרע רגיל – זרע שאנו לא יודעים את המין שלו ולצמח שיצא ממנו יש סיכוי של 50/50 להיות זכר או נקבה.

זרע נקבי – זרע שאנו יודעים בוודאות של 99% שממנו יצא צמח נקבה וזה מה שאנחנו מחפשים.

זרע אוטומט – זרע שאנו פחות אוהבים להשתמש בו, בזרעים אלה אין לנו את היכולת והאפשרות להתערב ולשחק בתהליך הגידול שלהם, הם צומחים ופורחים בזמן ידוע מראש כשאין שום השפעה למשטר האור.

אני ממליץ בחום להשתמש רק בזרעים נקביים, ככה אנחנו לא מתעסקים בצמחים זכריים או בכאלה שפורחים על דעת עצמם, ככה אנחנו חופשיים לשחק בטכניקות גידול ולהגדיל את כמות התוצר הסופי.

 

זרעים ניתן להשיג באין ספור מקומות ברשת – פשוט תכתבו בגוגל seed bank ומכאן השמיים הם הגבול. מומלץ להתעדכן בפורום הגידול איזה חברת זרעים עושה משלוחים לארץ ומה מידת האמינות שלה. זרעים זה הדבר הראשון והיחיד שאנחנו קונים, לא קונים שום דבר לפני שיש לנו את הזרעים ביד!!! אני רוצה להרחיב פה לרגע, חשוב שתבינו שבמידה (וחלילה) ייתפס המשלוח ויגיעו אליכם, המצב יהיה חמור יותר אם אצלכם בבית ייתפסו גם אביזרי גידול. הסיכוי שהמשלוח יעבור בשלום הוא גבוה מאוד והדרך הנכונה להזמין היא לסכן את הכסף בלבד – לא מבטחים את המשלוח, לא מסווים אותו, לא עוקבים אחריו ולא משאירים עקבות כלל, ככה המשלוח מגיע ישירות לתיבת הדואר.

 

אז אחרי שטיילנו באתרים, בחרנו זרעים, החלטנו שאנחנו הולכים על זה והזמנו, מה שנשאר הוא להמתין בסבלנות למשלוח המיוחל.

 

המשך לחלק ג'