מבוא לגידול קנאביס: חלק ג'

 

 

הגענו לשלב עבודת הכפיים – עשו זאת בעצמכם!

בשלב הראשון צריכים לחשוב ולהחליט כמה מקום פיזי יש לנו לפנות לתחביב החדש שלנו. במידה ואין הגבלת מקום נבחר את השטח בו נגדל לפי כמות התוצר הסופי אליה אנחנו שואפים.

 

אז מה בעצם אנחנו צריכים?

או יותר נכון לשאול מה הצמח האהוב עלינו צריך?

 

 

 

צמח הקנאביס אומנם חזק וסתגלן אבל אנחנו לא רוצים להקשות עליו לכן נבחר במצעי גידול אווריריים.

אדמה - התהליכים בא יותר איטיים אבל היא הרבה יותר סבלנית לטעויות של מתחילים. בנוסף גידול אדמה מצטיין בתוצר בעל טעם יותר איכותי.

מצעים הידרופונים - מצעיי גידול כגון קוקופרלייט, הידרוטון וצמר סלעים: הצמח מקבל את כל מה שהוא צריך מהמים ולא מהאדמה. מצעים יותר רגישים אבל הצמיחה והתהליכים בהם יותר מהירים.

מצע אקוופוני - זה פשוט גידול במים: שורשיי הצמח יושבים במיכל מים. שיטה יעילה וטובה שדורשת בקרה טובה ודאגה מתמדת למצב השורשים. מסיבה לא ברורה פחות מקובלת בארץ.

מצע אירופוני - ללא ספק מצע הגידול האיכותי והיקר ביותר. שורשיי הצמח יושבים באוויר בתוך צינור ומקבלים את הדרוש להם ממערכות מתזים שנמצאות בצינור. דורש כסף וניסיון ונדיר ביותר לראות זאת בארץ.

 

 

 

פתח כניסה – ממוקם בתחתית החלל אליו מחוברת וונטה שתפקידה להכניס אוויר חדש לחדר באופן קבוע.

פתח יציאה – אמור להיות ממקום בחלק העליון של החלל. ברוב המקרים הוא מחובר לצינור שרשורי שמחובר למפוח אשר שואב את האוויר דרך פילטר הפחם, מסנן אותו ופולט אוויר ללא ריח אל מחוץ לחדר.

מאוורר – דואג שהאוויר בחלל לא יעמוד ותמיד יהיה בתזוזה.

 

 

 

הקנאביס יותר מהכול צריך אור. אבל לא כל אור יתאים לגידול קנאביס. כלומר אנחנו צריכים לבחור את המנורות המתאימות ולא סתם להאיר את הצמח בנורת ליבון רגילה. בחירת תאורה היא חלק חשוב ומרכזי, רק תזכרו את הכלל החשוב "יותר אור = תוצאות יותר טובות" (קיים מצב של תאורת יתר אבל הוא לרוב דורש נורות של 1000w ומעלה על שטח של מטר מרובע דבר שלא יקרה לרוב למגדל הביתי).

 

התאורות מתחלקות לשלוש משפחות עיקריות:

 

     נורות פלורסנט

     נורות לחץ גבוה

     נורות לד

הערה: לכל נורה יש יתרונות וחסרונות לכן הקפידו לקרוא את המדריך השלם לבחירת תאורה

 

בגדול נורות פלורסנט (cfl) הן זולות ומתאימות לחללים קטנים.

נורות לחץ גבוה נותנות תוצאות מעולות יותר, יקרות ודורשות ציוד נלווה כמו מפוח, קולטיוב ומשנק.

ונורות לד הם יקרות מאוד, טובות לחללים קטנים וגדולים כאחד. חסכוניות בחשמל ובעלות אורך חיים

ארוך ביותר.

 

מיקסום האור ובעיות חום

 

לא רק מספיק לבחור תאורה אלא צריך גם לדאוג שהיא תגיע לצמח ולא תאבד בחלל. בנוסף תאורה מייצרת חום דבר שנצטרך להתייחס אליו רבות ולשמור עליו במהלך הגידול. זכרו, הטמפרטורה האידאלית לצמח היא בין 22-25 מעלות.

רפלקטור וקולטיוב – רפלקטור הוא מחזיר אור אליו מחברים את המנורה ותפקידו לרכז את האור לכיוון הצמחים ולמנוע ממנו להתפזר בחלל.

קולטיוב הוא צינור זכוכית שבתוכו יושבת המנורה, מצד אחד מתחבר לפילטר פחם ומצידו השני למפוח. ככה הוא בעצם חלק משרשרת סינון האוויר מה שמקרר את המנורה ועוזר להתמודדות עם החום שיוצא ממנה.

 בניית חדר גידול ומה צריך לקנות  מצע גידול  אוורור  תאורה המשך לחלק ד'